Vino pe 8 iunie la Atelierele de Idei Unica și află care sunt provocările unei mame moderne!

De Unica.ro, pe Ultimul update Vineri, 11 ianuarie 2019, 12:48
Noua ediție Atelierele de idei Unica de pe 8 iunie aduce în prim-plan un subiect care te va interesa cu siguranță dacă ai copii, indiferent de vârsta acestora -  „Provocările unei mame moderne”.

Vor vorbi despre această temă invitatele Mirela Retegan (fondatoarea fenomenului Zurli), Miruna Ioani (blogger „Și blondele gândesc”), Miruna Stănculescu (psihoterapeut) și prezentatoarea de televiziune Alina Pușcaș.

Noua ediție a Atelierelor de Idei Unica va avea loc joi, 8 iunie, de la ora 19:00, la ParkLake Shopping Center (Strada Liviu Rebreanu, nr. 4, București).

Cum te înscrii la Atelierele de Idei Unica

Te poți înscrie la Atelierele de Idei Unica completând acest formular până cel târziu în data de 7 iunie, la ora 12:00. Locurile sunt limitate, toți înscrișii intră în tragerea la sorți pentru câștigarea unei invitații. Dacă te afli printre câștigători, vei primi un e-mail de la echipa Unica în data de 7 iunie, după ora 14:00. La eveniment este obligatoriu să vii cu revista Unica, ediția de iunie.

Invitatele ediției Atelierele de Idei Unica din 8 iunie

Mirela Retegan

Foto: Paul Diaconu

Fondatoarea fenomenului Zurli îți va oferi câteva idei despre cum să te joci cu copiii la orice vârstă și ce activități creative de vacanță poți face împreună cu ei.

Miruna Ioani

Foto: Cristina Nichituș-Roncea

Autoarea blogului „Și blondele gândesc” îți va dezvălui care sunt cele mai controversate subiecte dezbătute de mame pe internet.

Miruna Stănculescu

Psihoterapeutul Miruna Stănculescu va vorbi despre supraprotecția copiilor într-o lume pe care o percepi periculoasă sau cum să reziști tentației de a-ți ține copilul sub un clopot de sticlă.

Alina Pușcaș

Prezentatoarea de televiziune Alina Pușcaș este invitată să vorbească despre  cum își gestionează timpul o femeie de carieră care este și mamă. Cu siguranță vei afla lucruri interesante și câteva idei pe care le poți aplica și tu, legate de acest aspect.

Nu uita să completezi formularul de înscriere  până pe 7 iunie, ora 12:00!

Foto: The Bucharest’s