De Geo Berciu, pe

Poncho-ul este vedeta indiscutabilă a acestei toamne, iar vedetele de la Hollywood au făcut o adevărată pasiune pentru această piesă de vestimentaţie, după ce a apărut şi în colecţia Burberry.
După ce Cara Delevingne a defilat pe podiumul de modă în prezentarea colecţiei Burberry, s-a îndrăgostit de poncho-ul puratat. Piesa din caşmir şi lână scoţiană, având ca imprimeu clasicul check, a fost imediat adoptată de „copil teribil al modei”, mai ales că a avut posibilitatea să-şi personalizeze capa cu iniţialele ei, CJD (Cara Jocelyn Delevingne).
Poncho-ul, vedeta acestei toamne. 5 moduri în care poţi purta acelaşi model
Preferata criticilor de modă pentru stilul elegant şi bunul gust al ţinutelor ei, Olivia Palermo a văzut imediat posibilitatea folosirii poncho-ului pentru un maxim de efect vizual. Ea l-a suprapus peste o ţinută compusă din cămaşă şi pantaloni scurţi cu imprimeu cadrilat şi cizme peste genunchi Stuart Weitzman.
Poncho-ul, vedeta acestei toamne. 5 moduri în care poţi purta acelaşi model
Rosie Huntington Whiteley a fost fotografiată la rândul ei, într-o călătorie la Sidney, purtând celebrul poncho, de data aceasta peste o pereche de skinny jeans, accesorizată cu cizme boho, din piele întoarsă şi o pălărie în stil aussie. Un outfit care merită copiat!
Poncho-ul, vedeta acestei toamne. 5 moduri în care poţi purta acelaşi model
Un stil londonez perfect pentru zilele ploioase a adoptat şi Suki Waterhouse, iubita actorului Bradley Cooper, care a îmbrăcat un poncho cu iniţialele ei peste un palton din lână.
Poncho-ul, vedeta acestei toamne. 5 moduri în care poţi purta acelaşi model
Modelul Malaika Firth nu a rezistat nici ea piesei vestimentare care face furori în rândul vedetelor. Ea i-a dat o interpretare moderă, purtându-l cu o jachetă military şi skinny jeans.
Poncho-ul, vedeta acestei toamne. 5 moduri în care poţi purta acelaşi model
(Sursa foto: Pinterest, Hepta)