În culise cu Anca Dumitrescu: „Părinţii n-au fost niciodată de acord să lucrez în televiziune”

De Sandra Sarbu, pe

Anca Dumitrescu, frumoasa prezentatoare a matinalului de la Digi24, a fost de acord să ne prezinte un pic din viaţa ei din spatele camerelor de luat vederi.
Este tânără, plină de viaţă şi neaşteptat de prietenoasă. Din primul moment în care am intrat în studioul de televiziune unde Anca încă prezenta matinalul, ne-a aruncat un zâmbet larg şi ne-a făcut cu mâna – ştiam că ne vom înţelege bine.
În culise cu Anca Dumitrescu: "Părinţii n-au fost niciodată de acord să lucrez în televiziune"
Cum nu aveam timp de pierdut – şi nici pe Anca n-am vrut s-o reţinem prea mult – am intrat direct în pâine. Ne-a povestit cum şi-a dorit dintotdeauna să lucreze în televiziune şi şi-a urmărit visul cu ambiţie, în ciuda faptului că părinţii nu au fost de acord de la început să facă asta. Nu regretă drumul pe care l-a parcurs până acum, iar cea mai mare satisfacţie este că… îşi vede visul cu ochii. În fiecare zi.
Nici faptul că se trezeşte în fiecare dimineaţă la ora 4.00 (da, când alţii dorm şi visează frumos) nu a dat-o înapoi, ci deja e un stil de viaţă. Cluburile nu au fost niciodată pe placul ei, aşa că viaţa socială nu a avut de suferit odată cu job-ul de prezentatoare a digimatinalului.
Pe Anca Dumitrescu o poţi vedea în fiecare dimineaţă, în timpul săptămânii, pe micile ecrane, iar în weekend-uri cel mai probabil o vei întâlni în parc, alături de căţeluşa ei, Zuzuca.
Află mai multe despre Anca Dumitrescu de aici:

Mâine, chiar de 1 Martie, Digi 24 împlineşte doi anişori de existenţă, aşa că vei avea parte de o ediţie cu totul specială. Chiar şi Anca Dumitrescu s-a pregătit din timp – a confecţionat mărţişoare cu colegul de platou, Cătălin Petre.
Video: Robert Hanciarec