Florian Stoica, membru al trupei Conexiuni, a murit la 58 de ani

De Oana Savin, pe Ultimul update Joi, 14 noiembrie 2019, 13:22
Florian Stoica, membru al trupei Conexiuni, a încetat din viață la vârsta de 58 de ani. Trista veste a fost dată de familia acestuia, pe Facebook.

Moartea acestuia a venit ca un șoc pentru întreaga lume, mai ales că acesta a susținut un concert pe data de 8 noiembrie.

Acum am vrea ca „TU” să „Mai rămâi putin”, însă cu durere în suflet trebuie să vă anunțăm că al nostru soț, tată, prieten, artist Florian Stoica, solistul formației Conexiuni, a plecat aseară la 22.45 spre Ceruri, pentru că are un spectacol în fața Domnului, cel mai dureros pentru noi, dar probabil cel mai valoros pentru el. Slujba de înmormântare va avea loc Sâmbătă, la Biserica Sfinții Voievozi din Urlați”, a transmis familia lui Florian Stoica.

Trupa rock Conexiuni a fost înființată în toamna anului 1983, la Brașov, la inițiativa a trei studenți: Marcel Boca, Florian Stoica și Victor Lenghel și debutează la Casa de Cultură a Studenților.

FOTO: Oana Dinu, Emilia Nicolae, Libertatea