Workshop: “Sistemul Vedic Maths – Cel mai Rapid Sistem de Calcul Mintal din Lume”

Intrarea este liberă!
4CAREER împreună cu Genius Plus organizează pentru prima dată în Romania workshop-ul: Sistemul Vedic Maths – Cel mai Rapid Sistem de Calcul Mintal din Lume

După cum ne arată rezultatele şcolare recente, nu este surprinzător faptul că elevii din România au dificultăţi mai mari la matematică în comparaţie cu elevi din alte ţări.
Fără soluţii la îndemână, matematica reprezintă în continuare un coşmar pentru copiii din ţara noastră.

Sistemul Vedic Maths
• Este de 10 – 15 ori mai rapid decât matematica normală.
• Duce la performanţe şcolare mai bune şi la rezultate imediate.
• Îmbunătăţeşte agilitatea mentală şi inteligenţa.
• Dezvoltă atât emisfera dreaptă cât şi emisfera stângă a creierului, prin creşterea abilităţilor de vizualizare şi concentrare
• Cultivă interesul pentru numere şi elimină teama de matematică a elevilor.
• Este uşor de înţeles, uşor de aplicat şi uşor de ţinut minte.
• Creşte viteza şi precizia în calcul.
• Îmbunătăţeşte memoria şi creşte încrederea în sine.

Acest eveniment va avea loc în data de 6 septembrie 2012, începând cu ora 18:00, la sediul Genius Plus din Bucureşti, Bulevardul Regina Elisabeta nr. 32, sector 6.

Sunt invitaţi să participe GRATUIT părinţi şi copii (12 – 17 ani) deopotrivă. Profesorii Genius Plus si Consultanţii 4CAREER vor realiza prezentări interactive în cadrul cărora vor fi implicaţi toţi participanţii.

Vino şi află care este alternativa!
Foto: Thinkstock