Inna a împlinit 34 de ani! 5 lucruri pe care nu le știai despre artistă

De Adelina Duinea, pe Ultimul update Marți, 13 septembrie 2022, 23:31

Azi, 16 octombrie 2020, Inna împlinește 34 de ani. Da, nici nouă nu ne vine să credem!

Inna a împlinit 34 de ani! 5 lucruri pe care nu le știai despre artistă

Artista s-a petrecut începând de seara trecută, în imaginile din mediul online fiind surprinsă suflând în lumânările de pe tortul aniversar. Imagini în GALERIA FOTO de mai jos!

#1 Numele ei real este Alexandra Elena Apostoleanu, iar numele de scenă i-a fost dat de bunicul ei:

Deși inițial își dorea să fie cunoscută drept Alessandra, în cele din urmă, artista a preferat apelativul INNA.

„Am crescut înconjurată de muzică. Mama era cântăreață de muzică populară, bunica mea cânta și ea, chiar și bunicul meu avea o voce plăcută. El a fost cel care m-a sfătuit să cânt în corul Bisericii. Mai târziu, am început să iau lecții de canto, să merg la concursuri și festivaluri. Și de aici a început drumul meu în muzică. Bunicul meu obișnuia să îmi spună Inna”, mărturisea solista în urmă cu ceva timp.

#2 A mers la casting pentru a deveni membră a trupei A.S.I.A.:

În urma concursului Alege A.S.I.A., în anul 2002, Alina Crișan a devenit membră a celebrei trupe. „Am fost la multe preselecții, pentru Alege A.S.I.A., etc. Pentru că nu eram atât de dezvoltată sau atât de frumoasă precum alte fete, nu am câștigat”, spunea Inna în trecut.

#3 A absolvit Facultatea de Științe Politice:

„Eu am studiat la Facultatea de Științe Politice, dar sigur nu aș fi lucrat în domeniu (râde). Mi-ar fi plăcut tot în zona artistică – fotograf, poate chiar și make-up artist, dar și să dublez vocea unor personaje din desene animate”, mai declara Inna cu ceva timp în urmă.

#4 Două dintre melodiile sale au fost alese pentru coloanele muzicale a două filme americane:

Piesele Good Time featuring Pitbull și Cola Song featuring J Balvin au fost selectate pentru coloana sonoră a filmelor Pitch Perfect 2 și, respectiv, Spy.

#5 Artista urăște matematica:

În timpul școlii, matematica a fost una dintre materiile care i-au dat solistei bătăi de cap. „Nu-mi plăcea și cred că am fost cel mai slab elev la mate”, declara în trecut.

Menționăm și că, fiind minionă, poartă 34-35 la încălțăminte, este pasionată de fotografie, a făcut atletism, iar din primii bani câștigați și-a cumpărat un microfon.

Primul job al artistei a fost cel de secretată la agenția imobiliară pe care actualul ei manager o avea la acea vreme.

La mulți ani, INNA!

Foto: Instagram

Citește și:

Virgil Ianțu, despre infectarea cu noul coronavirus: „Nu m-am panicat”

Dana Rogoz, despre decesul tatălui ei: „Starea lui s-a degradat foarte repede”

Cum se menține în formă bebelușa Cristina Ștefan, soția actorului Denis Ștefan?

PE ACELAȘI SUBIECT